Субота, 1 серпня 2020 р.
Велосипедний заїзд "Навколо України".
Формат події - індивідуальний заїзд учасників по заздалегідь визначеному маршруту.
Маршрут - у вигляді контурів мапи України!
Основний маршрут: 130 км, 1300 м набору висоти
Міні-маршрут: 39 км, 333 м набору висоти
1. Мета та завдання
Веломарафон «Навколо України за 1 день!» проводиться з метою пропаганди здорового способу життя, велосипедного спорту і велосипедного туризму серед населення, розвитку аматорського велоруху в Україні.
Марафон є фановим заходом і спрямований в першу чергу на пропаганду здорового способу життя. Змагальна складова присутня, але не є пріоритетною для організаторів.
Основна ідея для учасників полягає в тому, щоб подолати заздалегідь визначений маршрут, “намалювавши” таким чином мапу України у своєму gps-трекері.
2. Термін та місце проведення
Марафон відбудеться 1 серпня 2020 року у м.Київ з 07:00 до 20:00.
Старт/фініш розташовано на вході до парку Сирецький гай, зі сторони вул. Північно-Сирецька, 49, м. Київ, 04078.
На вибір учасникам надаються два маршрути «основний» (130 км) і «міні» (39 км, 333 м набору висоти). Маршрут прокладено по території м.Київ та його околиць.
Повний розклад марафону див. в п.10 даного положеня.
3. Організатори
Facebook-спільноти «StravaArt Україна» і «Навколо України за 1 день!» за підтримки веломагазину Велобазар та велосипедного клубу Kyiv Bicycle Club.
Уся оперативна інформація публікується у відповідній Facebook-події: https://www.facebook.com/events/515200249032358
4. Категорії учасників
Учасники розділяються на категорії за обраним маршрутом. Таким чином, передбачено дві категорії:
- Основний маршрут, 130 км, 1300 м набору висоти, актуальна версія 2.6:
https://ukraine1day.com.ua/index.php/tracks/main-track - Міні-маршрут, 39 км, 333 м набору висоти, актуальна версія 1.6:
https://ukraine1day.com.ua/index.php/tracks/mini-track
Старт для кожної категорії відбувається окремо (див. також розклад і уточнення у пп.10, і 11).
Залік для кожного учасника особистий.
5. Допуск до участі
5.1. Учасники молодші 16-ти років допускаються до участі тільки у супроводі дорослих за наявності письмової згоди батьків.
5.2. Для участі у марафоні потрібен справний велосипед. Організатори не мають технічної можливості перевірити справність велосипеда кожного учасника велоперегонів, за стан та справність велосипеда кожен учасник несе особисту відповідальність. У разі виявлення організаторами технічно не справного (не готового) велосипеду, така особа до участі в марафоні не допускається до усунення недоліків. Обмежень по типу велосипеда не існує.
5.3. Наявність шолома – обов’язкова, без шолома учасники до марафону не допускаються.
5.4. Наявність справного і підключеного до мережі будь якого українського оператора стільникового зв’язку телефону з номером, вказаним при реєстрації, обов’язкова.
5.5. Учасник зобов’язаний особисто заповнити і підписати реєстраційну форму на старті.
5.6. Підписавши реєстраційну форму, кожен учасник дає згоду дотримуватися положень марафону, а також обережної та поміркованої поведінки протягом усього часу заїзду. Не дотримання цього пункту, а також неспортивна поведінка веде до автоматичної дискваліфікації і відстороненню учасника.
5.7. Окрім цього, підписавши реєстраційну форму, кожен учасник дає згоду та підтверджує:
5.7.1. що він / вона несе повну відповідальність за стан свого здоров’я та фізичної підготовки та звільняє організаторів змагань від будь-якої відповідальності з цього приводу.
5.7.2. що він / вона уповноважують організатора обробляти його / її особисті дані, які мають відношення до заїзду, дотримуючись конфіденційності, або, в інших випадках, отримавши дозвіл учасника;
5.7.3. що він / вона дають згоду організаторам на необмежене безкоштовне використання статичних та рухомих аудіовізуальних записів із зображенням учасника у веломарафоні «Навколо України за 1 день!», без територіальних обмежень, будь-якими сторонами, в комерційних та рекламних цілях та / або з метою створення архіву події; учасник відмовляється від будь-яких вимог, що можуть виникнути щодо прав на використання такої аудіовізуальної інформації;
5.7.4. що він / вона усвідомлюють, що участь у «Навколо України за 1 день», є потенційно небезпечною активністю і, відповідно, він / вона відповідають за всі без виключення ризики пов’язані з участю у марафоні, в тому числі: зіткнення, падіння, контакти з іншими велосипедистами і транспортними засобами, глядачами, погодними умовами, якістю траси, інфраструктурними особливостями і обставинами на трасі під час події; учасники усвідомлюють, що це може становити небезпеку для здоров’я. У випадку отримання травми внаслідок нещасного випадку, власної помилки при керуванні велосипедом або такої помилки іншими учасниками марафону, технічної несправності велосипеда або через стан здоров’я він/вона несе відповідальність за наслідки можливої травми і пошкодження свого велосипеда або екіпіровки тощо, при цьому він/вона не отримує відшкодування від організаторів «Навколо України за 1 день»; Учасник визнає, що організація марафону полягає в реєстрації маршруту, збиранні відомостей про учасників (які не є персональними даними), при необхідності, організація контрольних пунктів і зони фінішу, а також можливе надання призів від партнерів марафону.
5.7.5. що він/ вона усвідомлюють, що організатори не несуть відповідальності за можливі прояви вандалізму, крадіжки та різного роду форс-мажорні обставини, яких може зазнати кожен учасник на різних етапах веломарафону;
5.7.6. що він / вона звільняють організаторів, співорганізаторів, волонтерів і будь-які сторони, задіяні організаторами з будь-яким ступенем відповідальності без виключення, від відповідальності, пов’язаної з діями, заявами, обставинами, станом, умовами цих положень, що були заподіяні ним / нею самим, іншими учасниками та іншими сторонами;
5.7.7. що він/ вона приймають можливе рішення організаційного комітету про своє недопущення, дискваліфікацію, перевід в іншу категорію, відкликання тощо, передбачені цими положеннями та/або чинним Законодавством України;
5.7.8. що він/вона погоджується на можливий огляд лікарем до, під час та після змагань в будь-який момент і можливе зняття його/її з дистанції за порадою лікаря.
5.7.9. Кожен учасник вважається таким що здійснює індивідуальний заїзд. Він повинен керуватись Правилами дорожнього руху і суворо дотримуватись вимог дорожніх знаків. Організатори не несуть відповідальності за недотримання цієї вимоги і можливі небезпеки і травми пов’язані з її не виконанням
5.8. Учасник визнає, що організація марафону полягає в реєстрації маршруту, збиранні відомостей про учасників (які не є персональними даними), при необхідності і наявності можливостей у організаторів - організації контрольних пунктів і зони фінішу, а також можливе надання призів від партнерів марафону
6. Порядок реєстрації та оплати стартового внеску
6.1. Для участі в марафоні кожен учасник повинен подати заявку
6.2. Подати заявку можна
- Попередньо заповнивши спеціальну форму
- Безпосередньо на старті
6.3. Попередня реєстрація відкривається з 29 червня 2020 року
6.4. Попередня реєстрація ведеться за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/12nLE7k6uqqglgWyujx2IYtTYKSQXvidCnn_uMsdoSsY
там же вказані реквізити для сплати реєстраційного внеску
6.5. Попередня реєстрація закривається о 18 годині 30 липня 2020 року
6.6. Реєстрація на старті відкривається 1 серпня, за півгодини до старту кожного заїзду. Якщо претендент на участь в веломарафоні з технічних причин не встиг зареєструватись на старті він не допускається до старту. Тому організатори наполегливо рекомендують пройти процедуру попередньої реєстрації
6.7. Вартість реєстрації складає:
з 29 червня до 5 липня – 160 грн
з 6 липня до 19 липня – 200 грн
з 20 липня до 30 липня – 250 грн
Безпосередньо на старті: 300 грн і сплачується учасником при отриманні стартового номеру після підписання учасником розписки про відповідальність
Учасники, які приймали участь у АТО/ООС, користуються знижкою у 50% від вартості реєстрації.
Медаль фінішера оплачується окремо, її вартість складає 100 грн.
6.8. Учасник отримує стартовий номер тільки після підписання ним розписки про відповідальність і за умови наявності велосипедного шолому. Особи які не підписали розписку про відповідальність, або не мають чи велосипедного шолому, до участі в змаганнях не допускаються. Стартовий внесок при цьому не повертається.
6.9. Організатори залишають за собою право не допустити учасника до участі, не пояснюючи причин відмови
7. Порядок старту і фінішу
7.1. Старт категорій:
- Основний маршрут о 7:00
- Міні-маршрут о 9:00
(див. також п 11)
7.2. Загальний фініш: відкриття о 11:00 закриття о 20:00
7.3. Після перетину фінішної лінії учасник зобов’язаний відмітитись у волонтерів наприкінці фінішного коридору. Учасник, що не відмітився, автоматично у фінішному протоколі позначається як «не фінішував».
7.4. При наявності можливості, організатори можуть влаштовувати на маршруті контрольні пункти (КП). Інформація про повний перелік, розташування, розклад роботи КП надається учасникам на старті. При наявності КП на маршруті, учасники зобов’язані відмічатись на них у волонтерів.
8. Порядок проходження дистанції
8.1. Траси марафону являють собою дистанції довжиною близько 130 км і 39 км відповідно, прокладені дорогами і стежками із твердим покриттям, або імітацією такого.
8.2. Кожен учасник отримує на старті стартовий номер, який обов’язково має бути закріплений на руль велосипеда.
8.3. Допускається заміна велосипеда або окремих його частин. При заміні велосипеда номер учасника має бути перенесено на новий велосипед.
8.4. Зрізання траси і точне дотримання маршруту організаторами не обмежується і не контролюється. Але, організатори рекомендують учасникам у випадку виходу за межі наданого організаторами маршруту/треку, повернутись на трасу у тій самій точці, де він її залишив.
8.5. Пересування по трасі у незастібнутому на голові шоломі або без шолома карається дискваліфікацією учасника.
8.6. Учасники не мають жодних обмежень щодо отримання допомоги від інших учасників, або сторонніх осіб.
9 Оголошення результатів і нагородження
9.1. ВСІ учасники, що перетнули лінію фінішу у відведений час (до його закриття), нагороджуються оплесками публіки, яка спостерігає за дійством, і плюсами до карми.
9.2. Видача пам’ятних медалей фінішера здійснюється тільки після фінішу учасника.
9.3. Окреме нагородження призами для лідерів заїзду не передбачене. Змагальна складова присутня, але не є пріоритетною для організаторів. Основна ідея для учасників полягає в тому, щоб подолати заздалегідь визначений маршрут, “намалювавши” таким чином мапу України у своєму gps-трекері.
10. Розклад марафону
(можливі зміни, які будуть анонсовані у відповідній Facebook-події: https://www.facebook.com/events/515200249032358 або оголошені/об’явлені на місці старту під час інструктажу)
6:30 – відкриття стартової галявини і початок реєстрації учасників
6:55 – предстартовий бріфинг для категоріїї “Основний маршрут” (130 км)
7:00 – старт категоріїї “Основний маршрут” (130 км)
8:55 – предстартовий бріфинг для категоріїї “Міні-маршрут” (39 км)
9:00 – старт категоріїї “Міні-маршрут” (39 км)
11:00 – відкриття загального фінішу
20:00 – закриття фінішу
Час відкриття і закриття КП буде оголошено ближче до події, коли буде визначена їх кількість і точне місце розташування. Усі зміни будуть анонсовані у відповідній Facebook-події: https://www.facebook.com/events/515200249032358 або оголошені/об’явлені на місці старту під час інструктажу.
11. Обмеження у зв’язку із Covid-19
Організатори не мають можливості спрогнозувати які саме карантинні обмеження будуть діяти під час проведення марафону. Тому, в розклад і формат проведення можуть вноситись зміни. Усі зміни будуть анонсовані у відповідній Facebook-події: https://www.facebook.com/events/515200249032358.
Наразі можливе застосування наступних обмежень:
- Використання роздільного по часу старту для учасників, не більше встановленої кількості осіб у кожній групі
- Недопущення знаходження на стартовому майданчику більше певної кількості осіб одночасно
- Обов’язкове використання особистих засобів захисту як для учасників, так і для організаторів - масок, санітайзеров, тощо.
Ближче до дати проведення марафону, не пізніше як за тиждень, організаторами буде опубліковано точний перелік заходів і обмежень, які будуть застосовуватись.